mapa strony

Baza wiedzy

Alfred Tomatis

  "Nasz głos jest naszym najlepszym przyjacielem"

Alfred  Tomatis  odkrył, dzięki badaniom podjętym we współpracy z komediantami, piosenkarzami, profesjonalnymi muzykantami powiązanie między zdolnością do słyszenia dźwięków i  zdolnością do ich odtwarzania wokalnie lub przy pomocy instrumentu muzycznego. Poprzez wpływanie na sposób w jaki człowiek słyszy okazuje się możemy zmienić głos i mowę!  

 
Alfred Tomatis
 

 Alfred Tomatis

Trening uwagi słuchowej, zwany  Metodą Tomatisa umożliwia ćwiczenie naszego ucha w słuchaniu oraz podnosi jego wrażliwość na dźwięki. Wszelkie zmiany we wzorcu słuchania prowadzą automatycznie do zmian w  mowie i śpiewie..  

"Śpiewamy z naszego ucha" A.Tomatis 

alfred tomatis   Gérard Depardieu, francuski aktor kinowy i teatralny opowiada w swej biografii: "Jean-Laurent Cochet otworzył mnie przed tajnikami aktorskimi , Alfred Tomatis otworzył mnie na język.  Przed Tomatisem miałem problemy z formułowaniem wypowiedzi.  To on dał mi siłę i zrozumienie i umiejętność wyrażania własnych myśli" "Mieliśmy szczęście z Gerardem" mówi Tomatis "Gdy udało się przywrócić   prawidłowe funkcje ucha, możliwe stało się wyzwolenie wewnętrznych pokładów energii, siły psychicznej, głosu i pamięci".

 

 

 

 Benjamin Luxon, angielski śpiewak operowy, baryton.

 "Mam teraz znacznie skuteczniejsze techniki.  To ironiczne, ale dopiero teraz mając 56 lat , naprawdę czuję że mogę śpiewać lepiej niż kiedykolwiek przedtem. "

 

 

 

 

 

alfred tomatis

  Sting, były członek zespołu The Police, obecnie znany na całym świecie jako solista. Dotknięty tym samym problemem co Beethoven i Caruso, Sting odwiedzał Tomatisa regularnie w Paryżu, aby skompensować uszkodzenia swojej błony bębenkowej spowodowane zbyt wysokim poziomem hałasu na scenie podczas koncertów. Ten problem okazuje się nie jest niczym niezwykłym w świecie muzyków. Przed spotkaniem z Tomatisem Sting powiedział: "Odwiedziłem wielu amerykańskich specjalistów, którzy mówili  mi, że powinienem być szczęśliwy, że udało mi się zrobić karierę muzyczną i zarobić fortunę, i nie pozostaje mi nic innego jak zaakceptować taki stan rzeczy jaki jest." Na szczęście Sting nie "posłuchał" tych rad!  

 

 

Co te gwiazdy mają wspólnego?  Wszystkie cierpiały na problem głosowe, problemy ze słuchem lub trudności w wyrażaniu swoich myśli.  Wszyscy w końcu znaleźli rozwiązanie swoich problemów, odwiedzając dr Tomatisa twórcy treningu uwagi słuchowej, skutecznej metody w  przezwyciężeniu trudności z mową, śpiewem, pamięcią i uwagą.   Pierwsza zasada Tomatisa brzmi: "Głos może odtworzyć tylko to co usłyszy ucho" co jest niezwykle ważne dla śpiewaków, muzyków i aktorów.  Jak mogą odtworzyć dźwięki i skutecznie wyrażać siebie, jeżeli ich zdolność do przetwarzania informacji nie jest w 100% dokładna ?   

Aby pomóc ludziom przezwyciężyć trudności i uzyskać dostęp do ich prawdziwego potencjału, Tomatis zaprojektował urządzenie zwane Elektronicznym Uchem,  narzędzie do polepszania odbioru dźwięków poprzez ćwiczenia naszego ucha w słuchaniu dźwięków drogą powietrzną i kostną..

 "Nasz głos jest naszym najlepszym przyjacielem"

To stwierdzenie jest szczególnie ważne dla takich grup zawodowych jak: aktorzy, piosenkarze, prawnicy, dziennikarze, innymi słowy w tych wszystkich profesjach, w których niezbędne jest skuteczne operowanie głosem. Terapia przy pomocy Elektronicznego Ucha jest bardzo skuteczna szczególnie w poprawie dykcji i wymowy, poprawia uwagę i koncentrację, zwiększa pewność siebie.  Z treningu uwagi słuchowej korzystały również m.in. takie sławy jak Maria Callas oraz Juliette Binoche.

 Alfred Tomatis

cofnij
Dodano: 2010-01-29, ostatnia aktualizacja 2012-02-08

Integracja sensoryczna Bydgoszcz

Metoda Tomatisa

Logopeda Bydgoszcz

Rehabilitacja dzieci

Psycholog dziecięcy Bydgoszcz

biofeedback Bydgoszcz

rehabilitacja niemowląt

rehabilitacja Bydgoszcz

Dziękujemy fundacji POLSAT

INTEGROS

logopeda bydgoszcz

psycholog Bydgoszcz

Strona główna | Aktualności | logopeda | Biofeedback | Przedszkole Bydgoszcz | Przedszkola powiat bydgoski | Zatrudnimy | Kontakt | Mapa serwisu

Copyright © 2009 Integros - Centrum Terapii

projekt i wykonanie VST pozycjonowanie bydgoszcz